LV / EN / DE / RU
Suchen
Rīgas Brāļu kapi
Einleitung Veranstaltungen Geschichte Bestattungen Ensemble Galerie Kontakt
Uzvārds: Dzeguze
Vārds: Georgs
Pakāpe: kapt.
Dzimis: 03.09.1896.*
Dzim./pierakst. viet: Rīgā
Miris: 08.*11.1919.

DZEGUZE GEORGS VOLDEMĀRS
Jura dēls

1. bruņotā divizionu kapteinis. LKO Nr. 865. Apbalvots 1921. g.
Dzimis 1897. g. 7. sept. Rīgā strādnieka ģimenē. Izglītojies Aleksandra ģimnāzijā. Krievu armijā dienējis no 1915. g. aug., iedalīts Preobraženskas gvardes pulkā. 1916. g. dec. pārsūtīts uz 5. Zemgales latv. strēln. pulku, piedalījies Ziemassvētku kaujās, pul­ka cīņās 1917. g. Apbalvots ar Staņislava orde­ņa III šķ., Jura krustu. Pie Juglas kontuzēts. Paaugstināts par poručiku.
Latvijas armijā iestājies brīvprātīgi 1918. g. 18. nov., ieskaitīts Neatkarības rotā par lož­metēju vada komandieri. Par nopelniem kaujās Kurzemē paaugstināts par kapteini. No 1919. g. 1. aug. 1. autonodaļas komandieris 1. bruņotajā divizionā, bruņuautomobiļa "Kurzemnieks" komandieris. Piedalījies kau­jās pret bermontiešiem.
1919. g. 6. nov. cīņā pie Bulduru tilta, kad ienaidnieks spēcīgas uguns un savas Lielupes flotilijas atbalstīts, mēģināja izcelt desantu un izjaukt Bulduru tilta ieņemšanu, Dz. kā bruņuautomobiļa "Kurzemnieks" ko­mandieris izbrauca ar savu bruņumašīnu pil­nīgi klajā vietā, ar labi mērķētu uguni pie­spieda ienaidnieka desantu un flotiliju atkāp­ties, tā pārtraukdams visus pretinieka pasā­kumus un nodrošinādams mūsu operācijas sekmīgu īstenošanu, bet pats šīs kaujas laikā uguns koriģēšanas tornī krita varoņa nāvē. Apbedīts Rīgā, Brāļu kapos. Piederīgajiem pie­šķirta jaunsaimniecība Vānes pag. Vānes muižā.

Informācijas avots:
Lāčplēša Kara ordeņa kavalieri - Bibliogrāfiska vārdnīca
Autoru kolektīvs
Izd: Latvijas Valsts vēstures arhīvs, Rīga, Jāņa Sēta, 1996
 
ZURÜCK
© www.rigasbralukapi.lv, 2019 Insbergs web lapu izstrāde un interneta risinājumi